Obliczenia OZC do doboru pompy ciepła

Obliczenia OZC do doboru pompy ciepła

Czym są obliczenia OZC? Jaki jest ich sens i w jaki sposób się je wykonuje? Czy warto wykonać obliczenia OZC zanim zdecydujemy się na konkretną pompę ciepła? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule. Mam nadzieję, że ta wiedza okaże się dla Ciebie przydatna i dzięki niej dobierzesz pompę ciepła idealną dla Twojego budynku.

Zobacz więcej
projekt gazu

Projekt przyłącza gazu a instalacji gazowej

Kiedy odbieramy telefony od potencjalnych klientów, często słyszany pytanie „Czy projektujecie przyłącza gazowe”? Na wstępie próbujemy wyjaśnić, że nie wykonujemy projektów przyłączy gazowych a instalacji wewnętrznych. W tym artykule postaramy się wyjaśnić różnice pomiędzy tymi dwoma opracowaniami, które szczególnie często są przez inwestorów mylone.

Zobacz więcej
Ile kosztuje ogrzewanie gazowe

Ile kosztuje ogrzewanie domu kotłem gazowym?

Każdy, kto decyduje się na ogrzewanie budynku kotłem gazowym, zastanawia się jak wysokie będą jego rachunki za gaz. To oczywiste, rozważamy kocioł gazowy jako źródło ciepła ale najpierw chcemy poznać cenę wykorzystania takiego rozwiązania. I nie mówimy tu o koszcie urządzenia czy montażu, w tym artykule skupimy się przede wszystkim na kosztach eksploatacyjnych czyli potocznie mówiąc rachunkach za ogrzewanie. Zapraszamy!

Zobacz więcej

Pompa ciepła czy kocioł gazowy? Porównanie kosztów.

Wiele inwestorów już na etapie projektowania budynku staje przed dużym dylematem związanym z wyborem źródła ciepła dla budynku. Ta ważna decyzja, którą każdy inwestor musi podjąć, decyduje m.in o kosztach inwestycyjnych oraz kosztach późniejszego ogrzewania. Jaki system wybrać? Pompa ciepła czy kocioł gazowy? Z naszych doświadczeń wynika, że to pytanie zadaje sobie ok. 60% naszych klientów. Dlatego właśnie publikujemy ten artykuł. Mamy nadzieję, że ułatwi on podjęcie decyzji i pokaże różne aspekty obu rozwiązań, o których na co dzień głośno się nie mówi.

Zobacz więcej
Projekt przyłącza wod-kan

Projekt przyłączy wod-kan – Kluczowe informacje

Przyłącze wody i kanalizacji do działki / budynku to oczywista inwestycja na etapie budowy domu czy już podczas jego eksploatacji. Naturalnie, żeby wykonać przyłącza, potrzebujemy dostępu do sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej. Artykuł powstał dla każdego, kto potrzebuje wykonać przyłącza wod-kan i w pierwszym etapie myśli o projekcie. Wbrew powszechnym opiniom, wykonanie projektu nie jest tak proste i błahe, a do sprawnego przeprowadzenia procedury uzgodnienia projektu wymagany jest czynny udział inwestora. Dlaczego? Wszystko wyjaśniamy właśnie w tym artykule.

Zobacz więcej

Ogrzewanie grzejnikowe czy podłogowe? Porównanie systemów

Coraz częściej trafiają do nas zapytania odnoszące się do wyboru optymalnego systemu ogrzewania. Wielu inwestorów zastanawia się jakie rozwiązanie wybrać oraz jakie są wady i zalety obu instalacji. W tym artykule przedstawimy porównanie ogrzewania grzejnikowego oraz podłogowego pod względem korzyści i problemów wynikających z ich zastosowania.

Zobacz więcej

Przegląd pomp ciepła – gruntowa, wodna, powietrzna

Z roku na rok, wzrasta zainteresowanie tematyką pomp ciepła wśród Polskich inwestorów. Wynika to przede wszystkim z korzyści, jakie płyną z zastosowania takiego rozwiązania – tanie i komfortowe ogrzewanie to czynniki, które skłaniają ku rozważeniu takiego systemu w naszym domu. Ceny tradycyjnych paliw cały czas ulegają zmianie, dlatego pompy ciepła stają się ciekawą alternatywą dla takich nośników energii jak np. gaz ziemny, gaz płynny czy biomasa.

Zobacz więcej
Rekuperacja-schemat

Czy potrzebny jest projekt rekuperacji?

Wiele osób, które decydują się na montaż rekuperacji w swoim domu, zastanawia się czy potrzebuje do tego projektu. Bo przecież wykonawca ma doświadczenie, odpowiednią wiedzę, więc na pewno sobie poradzi. Otóż nie, jest to najczęściej popełniany błąd dlatego zdecydowaliśmy się napisać właśnie ten artykuł. Zapraszamy!

Zobacz więcej
Co to jest rekuperacja

Co to jest rekuperacja i po co się ją stosuje? Wady i zalety rozwiązania.

Wiele inwestorów, nie jest świadomych co to jest rekuperacja i po co się ją stosuje. Jednym z ważniejszych elementów, tworzących energooszczędny budynek jest prawidłowo działająca wentylacja z odzyskiem ciepła. To dzięki niej jesteśmy w stanie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i osiągnąć idealny komfort przebywania w pomieszczeniach. W tym artykule dowiesz się co to właściwie jest rekuperacja, jak działa i dlaczego coraz częściej się ją stosuje w nowoczesnych budynkach.

Zobacz więcej
instalacja gazowa

Instalacja gazowa do domu od A do Z

Ten artykuł powstał z myślą o inwestorach, którzy planują podłączenie budynku do sieci gazowej. Bardzo często, trafiają do nas klienci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z instalacją gazową i nie do końca wiedzą jak wygląda cały proces. W tym artykule wyjaśnimy wszystko od A do Z.

Zobacz więcej

Warning: PHP Startup: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: PHP Startup: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: PHP Startup: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0