Budownictwo energooszczędne

Jedną z naszą podstawowych specjalizacji jest budownictwo energooszczędne.

Projektujemy instalację dostosowane do aktualnych wymogów i norm dotyczących zużycia energii w budynkach. W naszej pracy staramy się dopasować koncepcję instalacji budynkowych w taki sposób, aby maksymalnie obniżyć zużycie energii w analizowanym obiekcie. Potwierdzone jest to wykonaniem charakterystyki energetycznej, która stanowi podstawowy dokument informujący użytkownika o planowanym zużyciu energii w budynku.
Coraz więcej inwestorów decyduje się na nowoczesne rozwiązania, kierując się świadomością jak bardzo technologia budynku wpływa na środowisko oraz koszty eksploatacji. Wychodzimy temu naprzeciw i proponujemy systemy energooszczędne, które w przyszłości zaowocują zminimalizowaniem kosztów użytkownika. Posiadamy ogromną wiedzę dotyczącą nowoczesnego budownictwa, która wynika z zaawansowanych szkoleń, w których regularnie uczestniczymy.

image
image

Oszczędność energii w budynkach istniejących

Wykonujemy koncepcje modernizacji instalacji w budynkach istniejących, kierując się zasadą – „Najpierw weryfikacja, później analiza, na końcu rozwiązanie”.

Przed przystąpieniem do planowanych działań, w pierwszej kolejności sprawdzamy stan istniejący budynku, aby sprawdzić na jakim poziomie energetycznym aktualnie się znajduje. W kolejnym kroku następuje analiza możliwości modernizacji, wykonanie niezbędnych obliczeń oraz sprawdzenie opłacalności inwestycji pod względem ekonomiki zwrotu. W ostatnim etapie następuje przedstawienie najlepszych dostępnych rozwiązań i technik, które na końcu zostaną wdrożone w projekcie. Modernizacji poddajemy instalacje wentylacji, centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody. W ramach dodatkowej usługi wykonujemy badania budynku i instalacji kamerą termowizyjną, która doskonale oddaje wady budynku, których nie jesteśmy w stanie dostrzec „gołym okiem”. W ramach badań budynku, oferujemy także kontrolę mikroklimatu pomieszczeń poprzez sprawdzenie podstawowych parametrów powietrza wewnętrznego oraz kontrolę sprawności wentylacji.

Nowoczesne technologie budynkowe

Wprowadzanie nowoczesnych technologii instalacyjnych w budynkach staje się powoli standardem w Polsce.

Coraz częściej inwestorzy skłaniają się ku wykorzystaniu najlepszych możliwych technik zminimalizowania zużycia energii.

Najczęściej projektowane przez nas rozwiązania:

  • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła wraz z GWC
  • Ogrzewanie płaszczyznowe z regulacją temperatury w poszczególnych pomieszczeniach
  • Chłodzenie pasywne
  • Uzdatnianie wody szarej
  • Pompy ciepła, kondensacyjne kotły gazowe i inne
  • Kolektory słoneczne na potrzeby c.w.u
  • Chłodzenie płaszczyznowe
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków
  • i inne
image

Potrzebujesz oferty na projekt?

Napisz do nas i poproś o wycenę wykonania dokumentacji projektowej. Rozumiemy jak ważny jest czas, działamy szybko dlatego ofertę otrzymasz w ciągu jednego dnia!


Warning: PHP Startup: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: PHP Startup: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: PHP Startup: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0